Architecht Hakkında

Hikayemiz hem çok eskiye dayanıyor hem de çok yeni. Yıllar öncesine uzanan finans ve bankacılık uzmanlığımızı teknoloji ile harmanladığımızda ortaya harika bir şey çıktı: Architecht.

 

Kuveyt Türk Katılım Bankasının %100 iştiraki olarak 2015 yılında kurulan Architecht, bağlı olduğu şirketler grubu içerisinde geliştirdiği ana bankacılık uygulamalarının rekabet avantajına nasıl dönüştüğünü gördüğünde yepyeni bir vizyon ortaya koydu. Bu teknolojiyi tüm dünyaya yaymak!

Architecht Ne Yapar?

Türkiye başta olmak üzere MENA, Avrupa, ve Asya’da var olan global iş hacmiyle zenginleşen müşteri portföyüne, finansal teknolojiler konusunda yenilikçi teknolojileri kullanarak rekabetçi ve piyasa şartlarında etkin ürünler geliştiren ve global seviyede ürün/hizmet sunan bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda küresel çapta lider bir finans grubu olan Kuwait Finance House Grubunun tüm bankalarına ve teknoloji şirketlerine hizmet vererek, 60+ bankanın finans, teknoloji ve güvenlik bilgisi deneyimini bünyemizde barındırıyoruz.

 

Architecht olarak tüm dünyadaki finans sektörünü birbirine bağlayan platformlar inşa eden bir şirket olma vizyonuna sahibiz. Teknoloji ve inovasyon şirketi olarak sahip olduğumuz tecrübeyle yenilikçi ürünlerimizi SaaS (Software as a Service) modeliyle dünyaya açmak için buradayız. Tecrübesi sağlam, heyecanı zirvede olan bu oluşumda 600’den fazla harika mühendis ve uzman çalışıyor. Güvenliğin yüksek düzeyde olduğu ve sürekli yeniliğin peşinde koştuğumuz üstün teknolojimizle en büyük amacımız geleceğin finansal teknoloji dünyasını tasarlamak.

Architecht'in Referansları

Architecht'in yenilikçi ürünleri dünya çapındaki işletmelerde kullanılıyor. Kuwait Finance House, ITS, KT Bank AG, Turkcell, Vakıf Katılım, Emlak Katılım, Albaraka Türk ve Golden Global gibi birçok tanınmış şirket ve kuruma yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.

ViZYON & MiSYON

VİZYON

Güncel ve kararlı teknolojiler kullanarak müşteriyi merkeze alan finansal dijital projeler üretmek ve bu projeleri global ürünlere dönüştürmek

MİSYON

Finans sektörü için global ve inovatif teknoloji ürünleri üretmek